Skip to main content

Skuteczne, lekkie i proste w montażu płyty PIR

Wysoka jakość i wysokie parametry izolacyjności

Płyty PIR UNILIN UTHERM to produkty wysokiej jakości, produkowane przez belgijską markę UNILIN. Charakteryzują się wysokimi wartościami izolacyjnymi.  bardzo lekkie, a zarazem wytrzymałe na ściskanie i stabilne wymiarowo. Płyty PIR, coraz częściej stosowane są jako zamiennik tradycyjnych rozwiązań izolacyjnych, typu styropian czy wełna mineralna. Już 15-centymetrowa płyta PIR, może być alternatywą nawet dla 25 centymetrowego tradycyjnego materiału izolacyjnego. Dodatkowo, płyty UNILIN PIR, pozostają odporne na wilgoć i działanie popularnych w budownictwie rozpuszczalników. Dzięki swoim właściwościom, gwarantują wysoki parametr izolacyjności. Płyty PIR są bardzo proste w montażu, dzięki czemu Inwestor może zaoszczędzić czas na realizację projektu. Płyty PIR marki UNILIN, najczęściej stosowane są w budownictwie na dachy płaskie i o niskim nachyleniu.
Można stosować je również, jako izolacja ścian, podłóg, strychów czy klatek schodowych.

Rodzaje dostępnych płyt UNILIN UTHERM PIR w zależności od zastosowania

UTHERM ROOF LE - do izolacji dachów płaskich i o niskim nachyleniu (od 3 do 17%)

UTHERM WALL LE - do izolacji ścian zewnętrznych, szczelinowych, wentylowanych

UTHERM SARKING LE - do izolacji poddaszy, strychów, dachów skośnych od zewnątrz

UTHERM ATTIC - do izolacji klatek schodowych, dachów skośnych od wewnątrz

UTHERM ROOF LE (dachy płaskie i o niskim nachyleniu)

To wysokowydajna, sztywna płyta izolacyjna z pianki PIR do izolacji dachów płaskich lub o niskim nachyleniu. Zawiera gazoszczelne okładziny z kompozytowej folii aluminiowej o niskiej emisyjności. Jej przewodność cieplna to 0,022 W/m.K lub 0,020 W/m. w wersji PREMIUMDzięki niewielkiemu ciężarowi pianki PIR (32 kg/m³ +/- 3kg/m³), możliwe jest uzyskanie dużych rozpiętości, przy zachowaniu niewielkiej wagi. Płyty posiadają bardzo wysoką normową wytrzymałość na nacisk-  150 kPa, co oznacza, że mogą być obciążone do 15 000 kg na m2. 

Dostępne wymiary (mm): 2400 x 1200 oraz 1200 x 600

UNILIN UTHERM WALL LE (do ścian zewnętrznych, szczelinowych, wentylowanych )

UTHERM WALL LE to płyta izolacyjna PIR, która zawiera gazoszczelne okładziny z kompozytowej folii aluminiowej o niskiej emisyjności. Dzięki połączeniu na piórowpust, płyty oferują nie tylko łatwy montaż, ale również dobre, szczelne połączenie izolacji ze sobą. Wykończenie krawędzi na piórowpust zmniejsza powstawanie mostków termicznych. Ten rodzaj izolacji, stosowanej od zewnątrz, pozwala na uzyskanie cieńszej grubości ścian w stosunku do tradycyjnych izolacji.

Dostępne wymiary (mm): 1200 x 600

UTHERM SARKING LE (do poddaszy, strychów, dachów skośnych od zewnątrz)

UTHERM SARKING to wysokowydajna sztywna płyta izolacyjna z pianki PIR, najczęściej stosowana do izolacji poddaszy, strychów czy dachów skośnych od zewnątrz. Dzięki połączeniu na piórowpust, płyty bardzo łatwo się montuje i łączy se sobą, co zapewnia skuteczną izolację. Taka kombinacja właściwości daje szybkie i energooszczędne ocieplenie dachu od zewnątrz. Montaż na górze konstrukcji nośnej, wyklucza mostki termiczne, co tworzy szczelną osłonę izolacyjną.

Dostępne wymiary (mm): 1200 x 2400

UTHERM ATTIC L GYP (na poddasza i dachy od wewnątrz oraz na ściany klatek schodowych)

UTHERM ATTIC L GYP to wysokowydajna sztywna płyta izolacyjna z pianki PIR połączona z płytą GK (GIPS-KARTON 12,5mm). Została wykończona obustronnie wielowarstwową okładziną z laminatu gazoszczelnego. 

Najczęściej stosuje się ją do izolacji poddaszy, dachów od wewnątrz, a także ścian klatek schodowych. Dzięki połączeniu na piórowpust, płyty oferują nie tylko łatwy montaż, ale również dobre, szczelne połączenie izolacji ze sobą

Jej przewodność cieplna to 0,022 W/m.K. Ten rodzaj izolacji, stosowanej od wewnątrz, zapewnia szybkie i energoszczędne ocieplenie poddaszy i dachów od wewnątrz. Dzięki praktycznym rozmiarom otrzymujemy zmniejszoną ilość odpadów, z kolei wykończenie krawędzi na piórowpust zmniejsza powstawanie mostków termicznych.

Dostępne wymiary (mm): 613 x 1200

UTHERM ATTIC L GFB (na poddasza i dachy od wewnątrz oraz podłogi na poddaszu)

UTHERM ATTIC L GFB to wysokowydajna sztywna płyta izolacyjna z pianki PIR wykończona obustronnie wielowarstwową okładziną z laminatu gazoszczelnego. Płyta jest jednostronnie wykończona warstwą  gipsowo-włóknową o grubości 10mm.

Najczęściej stosuje się ją do izolacji poddaszy, dachów od wewnątrz oraz podłóg na poddaszu. Dzięki połączeniu na piórowpust, płyty oferują nie tylko łatwy montaż, ale również dobre, szczelne połączenie izolacji ze sobą

Jej przewodność cieplna to 0,022 W/m.K. Ten rodzaj izolacji, stosowanej od wewnątrz, zapewnia szybkie i energoszczędne ocieplenie poddaszy i dachów od wewnątrz. Dzięki praktycznym rozmiarom otrzymujemy zmniejszoną ilość odpadów, z kolei wykończenie krawędzi na piórowpust zmniejsza powstawanie mostków termicznych.

Dostępne wymiary (mm): 600 x 1200

Chciałbyś kupić płyty izolacyjne UTHERM PIR?

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę

 

NAPISZ DO NAS