Skip to main content

Powłoki w płynie HS Protect do tymczasowego zabezpieczania powierzchni

Nowoczesne, skuteczne zabezpieczenia, na bazie wody

HS Protect to belgijska marka produktów w formie płynnych powłok ochronnych przyjaznych dla środowiska, stworzonych na bazie wody. Służą one do tymczasowego zabezpieczania różnych materiałów i płaszczyzn przed uszkodzeniem czy warunkami atmosferycznymi. Produkty HS Protect można stosować, nakładając je na kilka sposobów: przy użyciu agregatu malarskiego, pędzla lub tradycyjnego wałka malarskiego. Po zastygnięciu, usuwamy je ręcznie, zrywając wyschniętą powłokę, którą następnie wyrzucamy do odpadów zmieszanych. Najczęściej, przy użyciu HSP, zabezpieczamy materiały wykorzystywane w branży okiennej i drzwiowej, remontowo-budowlanej, wyrobów stalowych, prefabrykacji czy branży samochodowej. HS Protect z dużym powodzeniem stosujemy do ochrony powierzchni szklanych, kamiennych, betonowych czy stalowych. Ekologia to kluczowy aspekt towarzyszący naszej marce - wszystkie produkty zostały stworzone na bazie wody i są wytwarzane wyłącznie z surowców naturalnych lub pochodzących z recyklingu. HS Protect to marka, która znacząco zmniejsza ślad węglowy w atmosferze, zatem pozostaje doskonałą alternatywą dla zabezpieczeń z wykorzystaniem plastiku.

Powłoka w płynie HSP dostępna jest standardowo w wersji bezbarwnej oraz opcjonalnie w wersji niebieskiej lub białej (do kabin lakierniczych)

Unikalne, szybkoschnące i łatwe w aplikacji

HSP to powłoki w płynie, które w bardzo skuteczny sposób chronią powierzchnie przed uszkodzeniami. Stosowane są, jako zabezpieczenie tymczasowe, zastępując tradycyjne sposoby ochrony powierzchni np. plastikowe folie. HS PROTECT to szybkoschnąca, zdzieralna powłoka, przeznaczona do ochrony powierzchni przed uszkodzeniem np. podczas budowy, remontu, transportu czy przechowywania. HSP pozwala zaoszczędzić koszty związane z naprawami, czyszczeniem czy też reklamacjami klientów. Bardzo często, po zakończeniu prac na budowie, materiały czy powierzchnie pozostają porysowane, poplamione czy trwałe zabrudzone. Szukasz ekologicznych i nowoczesnych zabezpieczeń materiałów, które produkujesz lub montujesz? Chciałbyś skutecznie zabezpieczyć swoje produkty w transporcie na budowę lub do klienta do domu? Zależy Ci na uniknięciu reklamacji wynikających z uszkodzeń materiałów po ich montażu? HS Protect to produkt, który zapewni Twoim projektom bezpieczeństwo.

HSP dostępne są w opakowaniach 5 kg, 20 kg i 1000 kg

Co i przed czym tak skutecznie zabezpieczamy?

Produkty zostały opracowane w taki sposób, by chronić wszystkie nieporowate powierzchnie przed zadrapaniami, ścieraniem, iskrami, gruzem, brudem, kurzem, olejem, smarem, lotną rdzą, korozją, rozpyleniem farby itp. Istnieją również porowate powierzchnie, które można chronić za pomocą HS Protect, takie jak beton czy kamień naturalny.

  Oszczędność kosztów napraw, czyszczenia, a nawet wymiany materiałów na budowie

  Nasze powłoki ochronne pozwalają zaoszczędzić koszt wielu napraw oraz czyszczenia materiałów i powierzchni np. po zakończeniu prac na budowie. Bardzo często, materiały czy powierzchnie pozostają porysowane, poplamione czy trwałe zabrudzone. Łączy się to z dodatkowymi kosztami napraw, czyszczenia, a niekiedy nawet wymiany trwałe porysowanych czy uszkodzonych materiałów (np. okien, parapetów, bram garażowych czy schodów).

  Doskonała ochrona? Najlepsze zabezpieczenie dla wielu materiałów

  Szkło, aluminium, guma, plastik, stal, stal nierdzewna, ceramika, akryl, beton. 

  • Okna - zabezpieczenie nie tylko samej szyby, ale także ram okiennych. W przeciwieństwie do tradycyjnych folii plastikowych (w połączeniu z taśmami malarskimi), które są najczęściej stosowanym sposobem zabezpieczania materiałów, HSP pozostaje "na miejscu", nie zdziera się samoistnie (nawet przy silnym wietrze) i jest odporna na uszkodzenia, niezależnie od warunków atmosferycznych.
  • Materiały stalowe i metalowe na etapie ich produkcji i post produkcji - szybko i skutecznie przygotowane do bezpiecznego transportu.
  • Prefabrykaty betonowe na etapie ich produkcji i post produkcji - szybkie przygotowanie do transportu i trwałe zabezpieczenie do momentu odbioru przez klienta.
  • Części lotnicze, kolejowe i samochodowe podczas ich magazynowania lub transportu -pełne bezpieczeńtwo i brak ryzyka korozji, zadrapań czy zarysowań.
  • Łodzie i statki (m.in. rury, kadłuby, podłogi) przed uszkodzeniami, spowodowanymi m.in. iskrami spawalniczymi (np.w trakcie ich konserwacji).
  • Nowe samochody lub te używane w środowiskach, gdzie narażone są na zarysowania i uszkodzenia lakieru (np. na placach budów, podczas transportu czy rajdów samochodowych), ochrona dźwigów.
  • Kabiny lakiernicze np. w zakładach produkcyjnych i warsztatach lakierniczych.

  Szybko i sprawnie, czyli jak nakładać powłokę w płynie HSP?

  1. Przed nałożeniem powłoki HSP, należy upewnić się, że powierzchnia, którą chcemy zabezpieczyć jest czysta i wolna od nadmiernego zabrudzenia (np. gruzu, tłuszczu, smaru).
  2. Ważne: kurz lub małe warstwy zanieczyszczenia, nie stanowią problemu dla użycia produktu, ponieważ zostaną one usunięte razem z powłoką HSP, przy jej ręcznym zdejmowaniu.
  3. Płynną powłokę HSP można nakładać na powierzchnię trzema metodami: natryskowo za pomocą agregatu malarskiego, przy użyciu pędzla lub wałka malarskiego. W przypadku agregatu rekomendujemy produkty o ciśnieniu 130 BAR z dyszą 515.
  4. Przed przystąpieniem do nakładania produktu, należy dokładnie go wymieszać do uzyskania jednolitej masy, poprzez użycie mieszadła bądź potrząśnięcie wiadrem (mniejsze pojemności).
  5. Zalecana temperatura powierzchni podczas aplikacji HSP wynosi od 5ºC do 35ºC.
  6. Następnie, należy pozostawić produkt do całkowitego wyschnięcia i jego pełnego utwardzenia na czas 24 godzin (HSP wysycha w ciągu ok. 2 godzin, w zależności od grubości i cyrkulacji powietrza, ale do pełnego utwardzenia potrzebuje do 24 godzin).
  7. Po opryskaniu agregatem bądź po nałożeniu pędzlem lub wałkiem, produkt HSP wysycha, tworząc twardą, elastyczną i bardzo trwałą powłokę, zapewniającą doskonałą odporność i wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia. 
  8. Po całkowitym wyschnięciu, powłokę HSP usuwamy ręcznie, zaczynając od wybranego rogu, po prostu zrywając jej zaschniętą warstwę z zabezpieczonej powierzchni. 
  9. Następnie, usuniętą powłokę wyrzucamy do kosza na odpady zmieszane (uwaga: nie plastik, nie tworzywa sztucze). 
  10. Po zakończeniu pracy, należy szczelnie zamknąć opakowanie/ wiadro z produktem, aby uniemożliwić kontakt z powietrzem.

  Ważne: HSP nie należy nakładać w trakcie opadów deszczu lub występowania mrozu lub gdy opady lub mróz są przewidywane w ciągu 24h. 

  W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony powierzchni, zaleca się nałożenie odpowiednio grubej warstwy produktu. Szacowane zużycie: od 1 do 6 m2 z 1 kg produktu (w zależności od rodzaju powierzchni). Szczegóły dostępne w instrukcji stosowania.

  Narzędzia do nakładania. Jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

  Agregat malarski

  • Zalecane dysze: 515-519 (do powierzchni pionowych np. okien, drzwi, elewacji), 525-527 (do powierzchni poziomych np. posadzek, elementów prefabrykowanych).
  • Zalecane ciśnienie robocze: 100-110 BAR.
  • Uwaga: zaleca się usunąć wszystkie filtry z agregatu w celu uniknięcia ich zapchania.
  • Ważne: po zakończeniu pracy, należy staranniewypłukać agregat zimną wodą aby zapobiec jego zapchaniu. Po zakończeniu pracy w przewodach może pozostać do 3-4 litrów produktu - rekomendujemy "wypryskanie" pozostałości z powrotem do wiaderka do ponownego użycia. Aby starannie wyczyścić przewody i agregat, należy pryskać pozostałości HSP do wiaderka, do momentu pojawienia się w dyszy wody.
  • Przed ponownym rozpoczęciem prac, sugerujemy, żeby wypompowywać wodę z agregatu do momentu aż z dyszy zacznie wydostawać się pełnowartościowy produkt.

  Agregat malarski akumulatorowy

  • Rekomendowane zastosowanie:  do mniejszych powierzchni np. okien, parapetów, drzwi.
  • Ważne: po napełnieniu zbiornika produktem HSP, zalecane jest usunięcia powietrza ze zbiornika.
  • Ważne: po zakończeniu pracy, należy starannie wypłukać agregat zimną wodą aby zapobiec jego zapchaniu.

  Wałek malarski

  • Wykorzystując tradycyjną metodę nakładania HSP wałkiem malarskim, należy zwrócić uwagę na mozliwą konieczność nałożenia kilku warstw produktu, w celu uzyskania odpowiednio grubej, idealnej powłoki.
  • Rekomendujemy zastosowanie wałka malarskiego o długim włosiu.

  Pędzel malarski

  • Wykorzystując tradycyjną metodę nakładania HSP pędzlem malarskim, należy zwrócić uwagę na mozliwą konieczność nałożenia kilku warstw produktu, w celu uzyskania odpowiednio grubej, idealnej powłoki.

  Niezbędne akcesoria do nakładania powłoki HSP

  • Kombinezon malarski.
  • Maska ochronna.
  • Foliowe nakładki ochronne na buty.
  • Rękawiczki ochronne.

  Powłoki HS Protect to innowacje, które zmieniają nasz świat!

  • EKOLOGICZNE - stworzone na bazie wody i wytwarzane wyłącznie z surowców naturalnych lub pochodzących z recyclingu.
  • PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA - firmy stosujące HSP, pozostawiają niski poziom "śladu węglowego" w atmosferze.
  • PODLEGAJĄ RECYKLINGOWI - po usunięciu, po prostu zgnieć i wrzuć do pojemnika na odpady zmieszane (to nie plastik).
  • PO PROSTU INNOWACYJNE - zmieniają świat!

  Jakie powierzchnie możesz zabezpieczyć?

  Powierzchnie szklane

  Powłoka HSP jest najlepszym rozwiązaniem ochronnym dla powierzchni szklanych, ponieważ można je w łatwy sposób zastosować nie tylko do prostych elementów typu szyba, okno czy lustro, ale również do złożonych projektów architektonicznych, gablot muzealnych, przeszkleń ognioodpornych czy szklanych elewacji.

  W zastosowaniu przy ochronie okien, HSP to powłoka, która skutecznie chroni nie tylko szybę, ale także ramy okienne. W przeciwieństwie do tradycyjnych folii plastikowych, nasza powłoka nie zdziera się nawet przy silnym wietrze i jest odporna na wszelakie uszkodzenia, niezależnie od warunków atmosferycznych. HSP pozwala zaoszczędzić koszty wielu napraw lub wymiany okien związanych z uszkodzeniem szyby w transporcie lub np. podczas prac innych ekip budowalnych (zarysowania, zachlapanie tynkiem, farbą, odpryski etc.)

  Powierzchnie metalowe i stalowe

  HSP to skuteczna krótko i długotrwała ochrona wszelkiego rodzaju wyrobów z metalu czy stali oraz kombinacji metali. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed zarysowaniami, iskrami, plamami czy ścieraniem podczas budowy, przechowywania i transportu. 

  Po usunięciu zaschniętej powłoki HSP, elementy nadają się do natychmiastowego zastosowania czy wbudowania. Nie ma konieczności ich odtłuszczania, czyszczenia ani jakiegokolwiek ponownego przygotowania przed ich dalszą obróbką i instalacją.

  Rekomendujemy stosowanie HSP do wszystkich tych stalowych i metalowych elementów, które mogą być narażone na działanie kwaśnych deszczów, promieniowanie UV, a co za tym idzie na korozję spowodowaną warunkami atmosferycznymi.

  Ważne: przed nałożeniem powłoki HSP na świeżo lakierowane lub ponownie emaliowane powierzchnie, należy pozostawić lakier do pełnego wyschnięcia i całkowitego utwardzenia szkliwa. Na elementach czy powierzchniach stalowych, które będą wystawiane na działanie deszczu, słońca czy śniegu przez dłuższy czas, zaleca się nałożenie powłoki w dwóch warstwach z godzinnym odstępem.

  Ochrona podłóg i ścian

  HSP to płynna ochrona do podłóg z płytek ceramicznych, podłóg kamiennych, betonowych czy z PCV przed ich uszkodzeniem podczas prac budowlanych. Jest to niezwykle istotne w procesie prac kolejnych ekip budowlanych. Powłoka HSP zabezpiecza w tym czasie podłogę przed zarysowaniami, gruzem, iskrami i ciężko usuwalnymi plamami z farby, tynku, smaru. W takiej sytuacji, eliminujemy konieczność stosowania chemicznych produktów do usuwania plam z cementu lub rozprysków farby. Jest to wyjątkowo istotne w sytuacji konieczności zabezpieczenia ekskluzywnych płytek czy kamieni naturalnych - bez naruszania ich połysku i koloru. Po zakończeniu prac, wystarczy usunąć powłokę z podłogi, która dzięki HSP nie będzie nosiła śladów żadnych uszkodzeń.

  Powłoka HSP może być również stosowana do odświeżania starych i zabrudzonych kamiennych ścian. Pozwala to uniknąć kosztów czyszczenia wstępnego i jest znacznie mniej czasochłonne niż tradycyjna farba. Poza tym, nasza połoka nie zawiera substancji chemicznych i nie przytłacza nieprzyjemnym zapachem farby.

   

  Ochrona powierzchni betonowych

  HSP to idealny produkt do nakładania na wyroby betonowe, takie jak polerowane betonowe schody, podłogi lub prefabrykowane ściany w celu zapobiegania powstawania na nich wszelkich uszkodzeń lub plam. Bardzo często stosowany jest w zabepieczaniu posadzek w obiektach produkcyjnych. Jest to skuteczna ochrona np. powierzchni produkcyjnych wokół maszyn przed plamami z oleju, farb, które mogą rozpryskiwać się na podłogach czy ścianach. W przypadku zabrudzenia powierzchni HSP, można ją nałożyć ponownie lub odkleić powłokę pierwotną i wówczas nałożyć nową. 

  Ochrona kabin lakierniczych

  HSP to idealne rozwiązanie do ochrony ścian i podłóg kabin lakierniczych przed zabrudzeniami i osadami z farby oraz zarysowaniami. Specjalnie dedykowany do tego rozwiązania, nieprzezroczysty produkt HSP (WHITE BOOTH PROTECTION), nakładany jest w prosty sposób na panele kabiny lakierniczej, a nawet ściany w obszarze roboczym. Do ochrony kabin lakierniczych, stosujemy jasną i odblaskową wersję kolorystyczną HSP, która stwarza idealne warunki do lakierowania (np. w serwisach samochodowych). Powłoka HSP, stworzona na bazie wody i wolna od LZO (Lotne Związki Organiczne), eliminuje kontakt ze szkodliwą parą lub gazem, które wdychamy.Po zabrudzeniu kabiny, należy spryskać ją kolejną warstwą, albo zerwać wierzchnią, zabrudzoną warstwę i spryskać ją ponownie. Eliminując tradycyjne zabezpieczenia kabin lakierniczych, unikamy m.in. konieczności wielokrotnego mycia żrącymi środkami czyszczącymi (może prowadzić do korozji) czy skrobania i ponownego malowania, co zabiera dużo czasu. Stosując nasze powłoki zamiast zwykłych, tradycyjnych folii, oszczędzamy czas na zabezpieczenie i wpływamy na ochronę środowiska, poprzez eliminwanie odpadów z tworzyw sztucznych.

  Chciałbyś kupić ochronne powłoki w płynie HSP?

  Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę

   

  NAPISZ DO NAS